Historia klubu

2012/13 - A klasa, Podokręg Racibórz + C klasa, Podokręg Racibórz

2013/14 - A klasa, Podokręg Racibórz + C klasa, Podokręg Racibórz

2014/15 - Klasa okręgowa, grupa III: Katowice + B klasa, Podokręg Racibórz

Największą popularnością w historii klubu cieszyła się zawsze sekcja piłki nożnej. Pod koniec lat 50 drużyna LZS Tworków występowała w rozgrywkach klasy "A". Zdobywając mistrzostwo w tej lidze rozgrywkowej awansowała do III ligi Opolskiej - jako jedyny klub LZS w Polsce. Mecze z udziałem drużyny z Tworkowa cieszyły się wielką popularnością, z zapisanych kronik wynika, że na stadionie brakowało miejsc. Mecze rozgrywano z takimi drużynami jak: Stal Nysa, Pogoń Prudnik, Unia Kędzierzyn, Piast Brzeg, KKS Kluczbork. Trenerami zespołu byli wówczas Oskar Wojtyna i Alojzy Widenka. Drużyna LZS Tworków występowała w III lidze przez dwa sezony. W następnych latach drużyna Tworkowa grała w klasie "A" i "B".

W sezonie piłkarskim 1977/78 drużyna LZS Tworków awansowała do Ligi Terenowej. Trenerami drużyny byli: Mieczysław Urbaś, Józef Chudecki, Stefan Kachel. Prezesem był Paweł Rymer, kierownikiem Emil Piszczan, a skarbnikiem Jan Kolosko. Drużyna wystepowała w Lidze Terenowej przez 10 sezonów. Dalsze lata to gra w klasie "A" , a następnie w klasie "B".

w sezonie 2001/2002 drużyna LKS Tworków została mistrzem rzgrywek w raciborskiej klasie "B" i awansowała do klasy "A". Trenerem był wówczas Andrzej Czerny. Awans wywalczyła drużyna w składzie: Marcin Fojcik, Adam Machowski, Tomasz Graca, Sebastian Rycman, Krzysztof Popławski, Jacek Wilk, Piotr Jeziorski, Michał Fulneczek, Dawid Gawlina, Aleksander Michna, Zdzisław Piecuch, Stefan Pawlik, Piotr Michna, Jarosław Burger, Piotr Piguła, Adam Gorczowski, Mirosław Szwast, Roland Sedlaczek, Piotr Szryt, Łukasz Lasak.

W 2002 roku na zadaszeniu szatni zamontowano zegar elektroniczny skonstruowany i zbudowany przez członków zarządu.

Sezon 2003/2004 był bardzo udany - drużyna zakończyła rozgrywki na pozycji wicelidera - lepsza była tylkko drużyna Czarni Nowa Wieś. W sezonach 2003/2004 i 2004/2005 LKS Tworków szczycił się najlepszą w lidze formacją defensywną.

Na jubileusz 100 - lecia istnienia klubu drużyna seniorów LKS Tworków zrobiła wszystkim sympatykom sportu w Tworkowie wielki prezent - awansując do piątej ligi. LKS Tworków osiągnął nad następną drużyna miażdżącą przewagę dwunastu punktów. Skład druzyny, która wywalczyła awans w sezonie 2004/2005: Marcin Fojcik, Krzysztof Popławski, Adam Machowski, Roman Jendrzejczyk, Tomasz Graca, Krzysztof Soroka, Roman Kaczor, Tomasz Glenc, Stefan Pawlik, Michal Brachmański, Jerzy Halfar, Piotr Jeziorski, Piotr Rybarz, Mariusz Marcinkowski, Andrzej Kaczor, Michał Wolnik, Sebastian Klimek, Bogdan Mańczyk, Michał Malcharek, Marek Marcinów, Piotr Szryt i Rafał Marko.

W ostatnich latach wielkie znaczenie dla rozwoju klubu wzore o regularne szkolenie młodzieży przez Michała Brachmańskiego (juniorzy), oraz Piotra Jeziorskiego (trampkarze).

Od sezonu 2008/2009 drużyna seniorów LKS Tworków spadła do klasy "A". Trenerem od bieżącego sezonu był Krzystof Popławski. Szkoleniem zajmował sie Piotr Jeziorski, natomiast szkoleniem trampkarzy Michał Wolnik.

W wyniku wyborów, które miały miejsce 11 stycznia 2009 r., prezesem LKS Tworków został ponownie wybrany Zygmunt Gajda. Funkcję te pełnił od 1997 r.

Od sezonu 2010/2011 trenerem drużyny jest Wojciech Maksymczak.